Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ) — єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Являє собою автоматизовану систему збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Створений відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 р. (в редакції від 26 листопада 2015 року — «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»).

Юридичні особи та ФОП
Назва Основний вид діяльності
СУХЕЦЬКИЙ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах
ТЕЛИЧКО ЛЮДМИЛА АКСЕНТІЇВНА управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту
СТРЮКОВА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування
ХОБОТНЯ ДМИТРО СТАНІСЛАВОВИЧ транспортне оброблення вантажів
ЗУБКОВА ПЕЛАГЕЯ ВАСИЛІВНА роздрібна торгівля з лотків та на ринках
ВЛАСЮК ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах
КОРОТУН ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ надання інших індивідуальних послуг
СМІРНОВ ГЕННАДІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами
МИХАЙЛЮК ЛЕОНІД ОЛЕКСІЙОВИЧ інші роботи з завершення будівництва

Відповідно до статті 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація, що містить персональні дані фізичної особи, оприлюднюється та надається на запит у формі відкритих даних, зокрема, у разі, якщо фізичні особи (суб’єкти даних), персональні дані яких містяться в інформації у формі відкритих даних, надали свою згоду на поширення таких даних відповідно до закону. Цією ж статтею визначено статус публічної інформації у формі відкритих даних, що передбачає її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше вільне використання і поширення, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту. Це стосується, зокрема, відкритих даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, оскільки він входить до Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835.

Відповідно до розділу 5 Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 № 1657/5, доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру в електронній формі надається через портал електронних сервісів з метою перегляду, копіювання та друку відомостей щодо: юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань без статусу юридичної особи.

За відсутності будь-яких законодавчих заборон щодо поширення публічної інформації у формі відкритих даних, будь-яке поширення такої інформації, що містить ознаки персональних даних фізичних осіб, які попередньо надали свою згоду на поширення таких даних, і яка розміщена в Єдиному державному реєстрі та/або інших відповідних джерелах, – може безперешкодно використовуватись необмеженим колом осіб з будь-якою незабороненою законом метою. При цьому, факт наступного видалення, зміни тощо інформації з джерел публічної інформації у формі відкритих даних не перешкоджає її використанню і поширенню. Те ж саме стосується зміни правового статусу або припинення суб’єкта підприємницької діяльності. Жодних обмежень, в т.ч. необхідності отримання додаткової згоди фізичної особи для подальшого використання публічної інформації у формі відкритих даних, що містить відповідні дані про неї, закон не передбачає.

Звертаємо окрему увагу, що дані першочергово розміщено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань https://usr.minjust.gov.ua

З огляду на викладене, робота ресурсу «agrostat.com.ua» із збирання, обробки і надання користувачам інформації про суб'єктів господарської діяльності, отриманої з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, – здійснюється у повній відповідності до законодавства України.

3 коментарі до “ЄДРПОУ”

Залишити коментар